Rady już wybrały

Za nami pierwsze posiedzenia nowo wybranych rad gmin w powiecie prudnickim. W prezydiach wielu z tych organów zasiądą nowe twarze

W Prudniku nową przewodniczącą rady miasta została Alicja Isalska (Prawo i Sprawiedliwość).  Była to jedyna zgłoszona na to stanowisko kandydatura. W tajnym głosowaniu poparło ją 15 z 20 radnych. Wiceprzewodniczącym został wracający do rady po czteroletniej przerwie Edward Mazur z Naszej Ziemi.

W Głogówku również zgłoszeni kandydaci nie mieli konkurencji. Przewodniczącym został Jerzy Kunert (7 głosów na 13) z KWW Gmina Głogówek- Wspólna Sprawa. Wiceprzewodniczącymi zostały Bogusława Poremba (Niezależni Razem) oraz Róża Zgorzelska (Mniejszość Niemiecka).

W Lubrzy prezydium rady przejęły kandydatki Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta posiada w 15 osobowej radzie gminy 8 przedstawicieli.  Przewodniczącą została Czesława Antoszczyszyn a wiceprzewodniczącą Joanna Wloka.

Jedynie w Białej radni byli jednomyślni. Cała rada wybrała na swoja przewodniczącą Sabinę Gorek (KWW Edwarda Plicki), a funkcje wiceprzewodniczącego powierzyli Jackowi Czerwińskiemu (również KWW Edwarda Plicki).