Kamil Bortniczuk posłem

Głuchołazy doczekały się swojego parlamentarzysty. Na dzisiejszym posiedzeniu sejmu przysięgę złożył Kamil Bortniczuk. Zastąpi on w izbie niższej polskiego parlamentu Bartłomieja Stawiarskiego wybranego na burmistrza Namysłowa

Bortniczuk startował w  wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Wówczas to uzyskał 2564 głosów, co dało mu 7 pozycję na listach PiS-u. Ugrupowanie to zdobyło na Opolszczyźnie 4 mandaty. Jednak tuż po wyborach dwóch parlamentarzystów zrzekło się mandatów. Na ich miejsce do sejmu weszli Katarzyna Czochara i Bartłomiej Stawiarski. W związku z tym, że prawo zabrania łączenia funkcji burmistrza i posła teraz to Stawiarski musiał zrzec się mandatu.

Nowy parlamentarzysta wcześniej m.in. był dyrektorem biura Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na czele którego stał Jarosław Gowin, a od 2017 roku zasiadła w zarządzie Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Dwukrotnie startował również w wyborach, starając się o stanowisko burmistrza Głuchołaz. W 2014 roku przegrał w drugiej turze z Edwardem Szupryczyńskim z Platformy Obywatelskiej.

Kamil Bortniczuk będzie zasiadał w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość.  Związany jest z Porozumieniem Jarosława Gowina.