Burmistrz nie planuje zerwania partnerstwa z Nadwórną

Nowy burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak nie ma zamiaru zrywać partnerstwa z ukraińskim miastem Nadwórna. Podczas inauguracyjnej sesji rady miasta temat ten poruszył radny Josel Czerniak.

Proszę Pana burmistrza, żeby podtrzymał w dalszym ciągu kontakty partnerskie zarówno z Nadvirną, Northeim i Krnovem. Jest to nam potrzebne, jest to wymiana doświadczeń, która nam wszystkim pomaga – powiedział radny Czerniak

Radnego uspokoił Grzegorz Zawiślak: Chciałbym powiedzieć że nie planuje zrywania stosunków, mimo że takie pogłoski chodziły. Przekonywał, że nikt oprócz wszystkich mieszkańców naszego miasta nie może podejmować takiej decyzji, również burmistrz.

Na początku tego roku Stowarzyszenie Prudniczanie (z list tego komitetu startował burmistrz Zawiślak), zarzucało ówczesnemu burmistrzowi Franciszkowi Fejdychowi nieprawidłowości w kształtowaniu relacji z miastem Nadwórna. Główne zarzuty miały dotyczyć propagowania w tym mieście banderyzmu, czy udział w oficjalnej delegacji do Prudnika członków partii Swoboda. Więcej na ten temat kontrowersji wokół partnerstwa w materiale TV Pogranicza TV Prudnik z 7 marca 2018.