Sebastian Gerstenberg nie jest już członkiem zarządu powiatu

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu Sebastian Gerstenberg zrezygnował z zasiadania w zarządzie powiatu prudnickiego.

Poinformował o tym na sesji przewodniczący rady Józef Janeczko, jak wyjaśniał powodem rezygnacji jest chęć podjęcia pracy w Urzędzie Miasta w Głogówku. Rada przyjęła rezygnacje a nowego członka zarządu poznamy na kolejnej sesji.

Rezygnacja ta nasila spekulacje o zamiarze objęcia przez Sebastian Gerstenberga funkcji wiceburmistrza Głogówka. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskał on 599 głosów startując z listy Mniejszości Niemieckiej, a na pierwszej sesji rady powiatu radni powierzyli mu funkcje członka zarządu powiatu.

W przypadku podjęcia pracy na stanowisku wiceburmistrza Gerstenberg będzie również zobowiązany do rezygnacji z mandatu radnego. W takim przypadku jego miejsce zajmie prawdopodobnie Kazimierz Bodaszewski (97 głosów).

Sebastian Gerstenberg ma 38 lat. Aktualnie pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego oraz wychowania do życia w rodzinie w ZS w Racławicach Śląskich oraz ZS w Głogówku.

(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)