W zimie zwróćmy uwagę na bezdomnych

Na zewnątrz jest coraz zimniej, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Jak informuje policja, w tym okresie najbardziej narażone są osoby bezdomne

Policja apeluje by przekazywać informacje o miejscach gdzie podczas zimy nocują bezdomni. Gdy temperatury spadają poniżej zera, nocleg w nieogrzewanych pustostanach lub na świeżym powietrzu może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.

Informacje o takich osobach możemy przekazywać pod numerem 112 lub najbliższym komisariacie czy jednostce straży miejskiej.  Możemy tego również dokonać, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając kategorie bezdomność. Takie zgłoszenia będą zgodnie z przyjętymi zasadami weryfikowane przez funkcjonariuszy. Jak apelują policjanci:

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku gdy widzimy sytuacje wymagająca natychmiastowej reakcji służb, skorzystajmy z numeru 112.

 

(źródło: Policja Prudnik)