Posłowie będą działać razem z burmistrzem

Podczas wczorajszej konferencji prasowej burmistrza  Grzegorza Zawiślaka uczestniczyli również posłowie Paweł Grabowski i Kamil Bortniczuk. Zapowiedzieli chęć współpracy dla dobra gminy Prudnik

Poseł Kamil Bortniczuk który niedawno w parlamencie zajął miejsce Bartłomieja Stawiarskiego który został wybrany na burmistrza Namysłowa deklarował swoje wsparcie dla Prudnika ponad podziałami partyjnymi.

–Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w pierwszej konferencji prasowej pana burmistrza. Pochodzę z sąsiednich Prudnikowi Głuchołaz. Państwa region jest dość bogaty w parlamentarzystów – macie przedstawicieli w Sejmie i Senacie, ale na tym pokładzie rąk do pracy nigdy za wiele. Ja też deklaruję wsparcie dla tutejszych lokalnych działań, zwłaszcza, że z panem burmistrzem lubimy się i znamy nie od dziś – przekonywał poseł Bortniczuk z  Porozumienia Jarosława Gowina.

Drugi z parlamentarzystów, poseł Grabowski z Kukiz’15 wspierał przez całą kampanie kandydaturę Grzegorza Zawiślaka na burmistrza (Zawiślak również jest członkiem Kukiz’15). Teraz ma zamiar wspierać nowego gospodarza gminy podczas sprawowania urzędu.  Zapewnił również że będzie bacznie patrzył na poczynania Grzegorza Zawiślaka i dbał o to aby realizował swoje postulaty z kampanii wyborczej.

Grzegorz Zawiślak miał już pierwszą prośbę do obu posłów. Wręczył im pismo z prośbą o interwencję w sprawie projektu gminy zatytułowanego „Modernizacja przedszkolnych obiektów sportowych w gminie Prudnik”, który został złożony w marcu tego roku w Ministerstwie Sportu w ramach jednego z rządowych programów  i do tej pory nie doczekał się rozpatrzenia.

Konferencja była też dobrą okazją do oficjalnego przedstawienia nowego zastępcy burmistrza

Przez cztery lata byliśmy otwarci, podawaliśmy do publicznej wiadomości nasze numery telefonów, konta na Facebooku, dlatego teraz mogę zagwarantować, że w dalszym ciągu tak będzie. Jestem otwarty zarówno na młodych, seniorów, jak i osoby w średnim wieku. Jestem do państwa dyspozycji w każdej chwili- powiedział Jarosław Szóstka.