Powietrzny show na Obuwniku

Papierowe samoloty i inne modele latające zawładnęły 1 grudnia prudnicką halą Obuwnik. To wszystko za sprawą X, jubileuszowych zawodów modeli z papieru

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku. Jak informuje pomysłodawca imprezy prudnicki modelarz Krystian Seman, pomysł na organizacje wydarzenia wziął się z chęci zaszczepienia wśród dzieci i młodzieży pasji do modelarstwa i lotnictwa.

Chcę zaszczepić wśród dzieci i młodzieży taki sposób spędzania wolnego czasu, a potem zachęcić do rozwijania umiejętności manualnych poprzez wykonywanie modeli latających. Składanie modeli z papieru to podstawa modelarstwa, od której ja również zaczynałem. Uczymy się tutaj konstrukcji i aerodynamiki- powiedział Krystian Seman.

Jak twierdzi, modelarstwo to nie tylko dobre hobby, ale również i nauka przydatnych w życiu umiejętności.

Chcąc być dobrym modelarzem, musimy się uczyć kilku fachów. Trzeba być stolarzem, ślusarzem, lakiernikiem żeby samemu od podstaw zrobić taki model. Młody człowiek rozwija te wszystkie zdolności i to na pewno pomoże mu w życiu dorosłym.

Jubileuszowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród pasjonatów tego sportu, ale również mieszkańców naszego miasta i okolic.

 

 

 

image sources

  • DSC_0955: Konrad Sławkowski