Sprawili sobie prezent przed świętami

Na zakończenie pierwszej rundy zmagań na parkietach 1 ligi koszykarze Pogoni Prudnik pokonali AZS AGH Kraków 102:81

Mecz ten należał zdecydowanie do trzech zawodników: Tomasza Prostaka (23 punkty) oraz Marcina Sroki i Wojciecha Pisarczyka ( po 22 punkty). Jednak wyróżnić trzeba również Jakuba Krawczyka który zdobył 12 punktów jednak dołożył do tego 10 asyst.

Tak jak podczas ostatnich spotkań rozgrywanych na Obuwniku biało-niebiescy dobrze rozpoczęli spotkanie. Goście prowadzili tylko w pierwszej kwarcie przy stanie 5:2. Reszta spotkania należała do Pogoni. Pierwszy przestój  w grze miejscowych miał miejsce w drugiej kwarcie. Koszykarzom z Krakowa udało się wtedy zbliżyć na 6 punktów.  Pogoń jednak szybko odzyskała wigor i po pierwszej połowie prowadziła już 52:37.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Pogoni, świadczy o tym fakt że  zawodnikom AZS-u tylko raz udało się zbliżyć do rywali poniżej 10 punktów.

Warto zwrócić uwagę na fakt że po raz pierwszy w tym sezonie Pogoni udało się zdobyć powyżej 100 punktów w sezonie. Pierwszą rundę rozgrywek zakończyli na 7 miejscu z bilansem 8 zwycięstw i 7 porażek. Teraz czeka nas przerwa świąteczno-noworoczna, a na parkiet powrócą  5 stycznia na mecz w hali Obuwnika z Górnikiem Wałbrzych.

Pogoń Prudnik – AZS AGH Kraków 102:81 (28:15, 24:22, 23:22, 27:22)

Pogoń Prudnik: Prostak 23, Pisarczyk 22, Sroka 22, Krawczyk 12, Mordzak 10, Stalicki 9, Szpyrka 2, Topolski 2, Antczak 0, Jakieła 0

AZS AGH Kraków: Wasyl 18, Koperski 13, Borówka 12, Zych 11, Podworski 9, Deja 6, Mamcarczyk 6, Czerwonka 3, Kędel 3, Dyrda 0, Jakubek 0, Włodarczyk 0