Nowi policjanci złożyli przysięgę

Kolejni policjanci którzy będą strzegli porządku w naszym województwie złożyli przysięgę. To nie ostatnia taka uroczystość w tym roku. Policja dalej prowadzi nabór w swoje szeregi

24 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej Policji. Dwóch z nich trafi do prudnickiej komendy. Akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

W sali konferencyjnej komendy wojewódzkiej odbyło się ślubowanie nowych policjantów. To oni – z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – odebrali akty ślubowania. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza komendy, kapelan opolskiej Policji oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Nadinsp. Jarosław Kaleta złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Młodzi adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą w Szkole Policji w Katowicach. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych Opolszczyzny.

(za: Policja Prudnik)