Katarzyna Czochara nie jest już liderem opolskiego PiS-u

Pochodząca z Moszczanki posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara przestała być wojewódzkim liderem tej partii. W tej roli, zastąpi ją wicewojewoda opolski Violetta Porowska

Czochara była regionalnym liderem partii w województwie opolskim od 2016. Przejęła tę funkcję po Sławomirze Kłosowskim, który objął mandat eurodeputowanego. Oficjalnie kadencja posłanki na tym partyjnym stanowisku ubiegła pod koniec 2018, jednak nikt nie spodziewał się zmiany w okresie wyborczym. Tak się jednak stało, pełnomocnikiem wyborczym podczas wyborów parlamentarnych oraz eurowyborów została Violetta Porowska.

Nowa liderka w przeszłości pracowała m.in. jako dziennikarka i manager służby zdrowia. W latach 2006-2014 zasiadała w Radzie Miasta Opola. W 2014 została wybrana do Sejmiku Województwa Opolskiego. Nie dokończyła jednak tej kadencji jako radna, ponieważ w 2016 została powołana na stanowisko wicewojewody, na którym pracuje do dzisiaj. Dwukrotnie, w 2010 oraz 2018 ubiegała się bezskutecznie o fotel Prezydenta Opola.

Oficjalnie nic nie wiadomo o powodach tej zmiany. Od dłuższego czasu pojawiają się jednak informacje o konflikcie poprzedniej liderki z częścią działaczy PiS w regionie.