Pogoń Prudnik zakończyła sezon

W swoim ostatnim meczu w sezonie Pogoń Prudnik przegrała w Krakowie z AGH 65:76. Taki wynik spowodował że rozgrywki na zapleczu ekstraklasy drużyna zakończyła po rundzie zasadniczej zajmując ostatecznie 10. miejsce

Początek spotkania należał do zawodników z Krakowa dzięki czemu wyszli na prowadzenie 7:2. Potem nastąpiły minuty całkowitej dominacji koszykarzy Pogoni Prudnik którzy zdobyli 16 punktów z rzędu przy braku punktów gospodarzy. Pod koniec pierwszej kwarty spotkania AZS zaczął odrabiać straty i doprowadził do stanu 22:16 na koniec pierwszej kwarty. Reszta spotkania aż do 37 minuty toczyła się punkt za punkt. AZS Kraków prowadził jednym punktem 66:65, wtedy to gospodarze nabrali wiatru w żagle i zdobyli pod rząd aż 10 punktów. Dzięki temu wygrali 76:65. Najwięcej punktów dla prudniczan zdobył Tomasz Prostak (22).

AZS AGH Kraków – Pogoń Prudnik 76:65 (16:22, 19:13, 18:14, 23:16)

AZS AGH: Koperski 18, Kędel 13, Podworski 13, Deja 8, Włodarczyk 8, Czerwonka 6, Mamcarczyk 6, Wasyl 4, Borówka 0, Dyrda 0, Jakubek 0, Zych 0.

Pogoń: Prostak 22, Nowakowski 12, Pisarczyk 12, Krawczyk 9, Mordzak 5, Szpyrka 5, Antczak 0, Sroka 0.

Nawet jeśli zawodnicy Pogoni wygraliby ten mecz i tak nie zakwalfikowaliby się do fazy play-off. Aby się tam znaleźć zawodnicy z Prudnika musieli wygrać swoje spotkanie i liczyć na wygraną Kotwicy Kołobrzeg z Górnikiem Wałbrzych. Tak się jednak nie stało Kotwica po zaciętym meczu przegrała z Górnikiem 68:70.

W fazie play off zmierzą się: Śląsk Wrocław, Astoria Bydgoszcz, Sokół Łańcut, Czarni Słupsk, WKK Wrocław, GKS Tychy, Biofarm Poznań oraz Górnik Wałbrzych .

O pozostanie w lidze w fazie play out powalczą: Kotwica Kołobrzeg, Polfarmex Kutno, Znicz Pruszków, Księżak Łowicz, AZS AGH Kraków i SKK Siedlce.