Za nami święto powiatu nyskiego

W miniony weekend w Nysie odbyło się Święto Powiatu Nyskiego. Ta corocznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie impreza, zapewniła mieszkańcom powiatu i regionu mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Główne uroczystości odbyły się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Uczestników i gości imprezy powitał uroczyście starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz.

Przygotowany program obfitował w atrakcyjne występy artystyczne. Mieliśmy okazję podziwiać talenty nie tylko z gminnych ośrodków kultury. Swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci oraz młodzież ze szkół z powiatu nyskiego. Wykonawcy zdobyli serca publiczności profesjonalnymi występami.

W ramach Święta Powiatu Nyskiego odbyła się również impreza integracyjna „INNE ŚWIATY” organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie. Na scenie w bastionie można było oglądać występy artystyczne osób niepełnosprawnych, w trakcie których podopieczni domów pomocy społecznej z całego powiatu nyskiego, warsztatów terapii zajęciowej, świetlic środowiskowych i placówek opiekuńczo–wychowawczych prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Nieopodal sceny na rozstawionych straganach można było podziwiać oraz nabyć prace i wyroby z rękodziełem osób niepełnosprawnych.

Sobotni wieczór zakończyło wspaniałe widowisko – spektakl baletowy „Don Kichot” w wykonaniu Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i baletu im. Salomei Kruszelnickiej z Międzynarodowym Teatrem Baletu PREMIERA Royal Lviv Balet.

Po części artystycznej, w stronę rzeki Nysy Kłodzkiej wyruszył barwny korowód z pochodniami pod przewodnictwem Don Kichota, jego giermka oraz tancerzy baletu, gdzie dopełnił się obrzęd puszczania wianków.

Występom na scenie przez dwa dni towarzyszył jarmark – na stoiskach prezentowali się przedstawiciele rękodzieła artystycznego, domowych przetworów owocowych.

(za: powiat.nysa.pl)